Nasza Kasa

Nasza klasa dla bogatych

56 dni temu
Napisane przez Site Owner
Komentarze wylaczone

Nie musisz być bankrutem!

Teraz temat długów i pożyczek wydaje się tak naturalny, jak jedzenie lunchu lub branie prysznica. Dowodem na to jest rosnąca liczba firm zajmujących się pożyczaniem, które zaspokajają ten właśnie podstawowy, a zarazem nowy trend w ludzkich potrzebach. Nie dziwi fakt, że coraz więcej ludzi decyduje się na pożyczkę konsolidacyjną bo ma problemy z kredytami. zwłaszcza ci, którzy chcą uniknąć sytuacji bycia w bankructwie.

Po prostu: kredyt konsolidacyjny zadłużenia jest to większa pożyczka, którą trzeba wykonać, aby zapłacić za mniejsze kredyty. Brzmi jak dobry pomysł. I często nim jest. To znaczy, że jeśli widzisz korzyści płynące z pożyczki konsolidacyjnej zadłużenia – to może być dla ciebie wielka pomoc. Jedna rzecz, która działa dla innych, może jednak nie zadziała dla Ciebie, dlatego warto skorzystać jest w tym temacie z fachowej porady. Dla niektórych zadłużenie mogłoby służyć jako prosty środek do jakiegoś wyznaczonego celu, ale dla większości ludzi w dzisiejszych czasach stało się to nawyk, że nie znają różnicy między zarabianiem własnych pieniędzy a ich posiadaniem. Tylko wtedy, gdy zaczynają otrzymywać rachunki i dowiedzą się, że nie ma szans na to, by odroczyć płatność, zdają sobie sprawę z tej różnicy.

Czytaj dalej

118 dni temu
Napisane przez Site Owner
Komentarze wylaczone

Jak zabrać się za restrukturyzację zadłużenia?

Naprawa mocno zadłużonego gospodarstwa domowego na pewno wymaga wielu starań, ale nie musi być bardzo trudna. W artykule porozmawiamy o najpopularniejszych, od dawna sprawdzonych narzędziach restrukturyzacyjnych, a także o perspektywach wychodzenia z negocjacjami do banków komercyjnych.

Czytaj dalej

188 dni temu
Napisane przez Site Owner
Komentarze wylaczone

Ocena kredytowa – też masz na nią wpływ!

W świecie finansów osobistych nie ma nic bardziej tajemniczego niż ocena kredytowa. Ocena kredytowa wydaje się podejrzana i obca, narzucona ludziom przez jakąś osądową siłę zewnętrzną. I choć nie jest to całkowicie nieprawdziwe (choć nieco dramatyczne), nie jest to powód, aby ignorować swój wynik kredytowy. Twój wynik kredytowy jest rzeczywiście bardzo potężną rzeczą i będzie miał duży wpływ na twoją finansową przyszłość. Oto kilka rzeczy, na które mają wpływ oceny kredytowe, a także powody, dla których warto poświęcić chwilę na sprawdzenie jak wygląda twoja – w celu naprawy historii kredytowej.

Czytaj dalej

252 dni temu
Napisane przez Site Owner
Komentarze wylaczone

Nest Lokata Witaj w Nest Banku.

Kilka słów o Nest Banku.

Nest Bank w takiej formie jaką ma teraz istnieje od 2016 roku. Jest to bank rodzinny, w jakim każdy klient znajdzie coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb. Produkty jakich dostarcza są bezpieczne i stabilne z przeznaczeniem zarówno dla prywatnego klienta jak i dla przedsiębiorców. Środki wpłacane do Nest Banku są objęte BFG. Nawet sytuacja, kiedy upada bank nie sprawi, że utracimy swoje oszczędności. Nest Lokata Witaj jest depozytem jaki Nest Bank przygotował z myślą o swoich nowych klientach, którzy założą w banku bezpłatne konto osobiste. Lokatę możemy założyć na okres 3 lub 6 miesięcy. Jej oprocentowanie nominalne wynosi 4% w skali roku i oferta ta jest uznawana obecnie za jedną z najlepszych ofert oszczędnościowych jakie możemy znaleźć na rynku.

Czytaj dalej

305 dni temu
Napisane przez Site Owner
Komentarze wylaczone

Z korzyścią dla studentów.

Maturzyści wybierający się na studia często stają przed nie lada dylematem – skąd na to wszystko wziąć pieniądze. Nie rzadko też się zdarza, że rezygnują z wymarzonego kierunku ponieważ jest daleko od miejsca zamieszkania. Wybierają wówczas studia, które nie koniecznie dają satysfakcję i możliwość rozwoju, ale za to są blisko, a to oznacza, że są tańsze. Co prawda studia dzienne na państwowych uczelniach są bezpłatne, jednak konieczność wynajęcia mieszkania i utrzymania się generuje już znaczne koszty. Co więc można zrobić, gdy nie ma się wystarczająco dużo pieniędzy a nie chce się rezygnować z marzeń? Rozwiązanie jest stosunkowo proste – idzie się do banku po kredyt studencki, zobacz gdzie warto się o taki ubiegać na ekredytowymarket.pl.

Od czego zacząć?

Po pierwsze należy wybrać odpowiednie bank, gdyż nie wszystkie banki mają w swej ofercie kredyt studencki. Kredytów studenckich udzielają takie banki jak: PKO BP, Pekao SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA (wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi) lub SGB-Bank SA (wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi). Następnie należy udać się do wybranego banku aby złożyć wniosek. Do wniosku koniecznie należy dołączyć zestaw dokumentów. Przede wszystkim musi znaleźć się tam zaświadczenie z uczelni, że jest się jej studentem. W przypadku gdy rekrutacja jest jeszcze w toku – zaświadczenie o uczestnictwie w rekrutacji. Następnie niezbędne będą dokumenty potwierdzający dochód netto przypadający na członka rodziny. Dochód ten nie może przekroczyć 2500,00 zł „na rękę”, jeśli przekroczy, to automatycznie kredyt nie będzie mógł być udzielony. Kwota ta jednak jest systematycznie zwiększana, aby jak największa grupa studentów mogła skorzystać z preferencyjnego kredytu. I ostatni ważny element – przedstawienie poręczyciela. Jak każdy kredyt, również kredyt studencki musi mieć jakąś formę zabezpieczenia. Tym zabezpieczeniem jest poręczyciel, który musi przedłożyć zaświadczenie o zarobkach wystawione przez pracodawcę. Poręczycielem najczęściej zostaje ktoś z rodziny: rodzice, rodzeństwo, kuzynostwo itp. Jednak może on być osobą zupełnie nie spokrewnioną. Bank sprawdzi zdolność kredytową poręczyciela, więc na pewno musi to być osoba z nienaganną historią kredytową i w miarę dobrymi zarobkami.

Czy studenta stać na kredyt?

Odpowiedź jest prosta – stać. Dzięki wsparciu państwa kredyt studencki przyznawany jest na bardzo preferencyjnych warunkach. Jego główną zaletą jest wyjątkowo niskie oprocentowanie, które obecnie wynosi 0,875% w skali roku. Poza tym, spłata kredytu rozpoczyna się dopiero dwa lata po zakończeniu nauki, a okres spłaty jest dwukrotnie dłuższy niż okres kredytowania. Oprocentowanie w każdym banku jest takie samo. Różnice mogą być jednak w opłatach dodatkowych, które są pobierane przez niektóre banki. Może to być na przykład opłata za rozpatrzenie wniosku, albo opłata za przelew transzy kredytu do innego banku. W części banków, aby uniknąć opłaty za przelew wystarczy założyć konto w banku udzielającym kredytu. Często są to korzystne konta studenckie, warto więc wziąć taką opcję pod uwagę.

Jaka wysokość kredytu?

Kredyt studencki wypłacany jest w transzach przez cały okres studiowania, 10 miesięcy w roku akademickim. Przerwa związana jest z wakacjami, kiedy to teoretycznie pieniądze na naukę nie są potrzebne. Standardowo wypłacana rata to 600,00 zł. Istnieje jednak możliwość jej obniżenia do 400,00 zł albo podwyższenia do 800,00 lub 1000,00 zł. Oczywiście wiąże się to z większym kredytem do spłaty. Tak więc raty do spłacenia będą wyglądały następująco: 300 zł + odsetki, 200 zł+ odsetki, 400 zł + odsetki lub 500 zł + odsetki. Ponieważ okres spłaty jest dwa razy dłuższy niż okres kredytowania, to rata do spłacenia jest o połowę mniejsza niż wypłacana transza.