Nasza Kasa

Nasza klasa dla bogatych

Ocena kredytowa – też masz na nią wpływ!

| Komentarze wylczone

W świecie finansów osobistych nie ma nic bardziej tajemniczego niż ocena kredytowa. Ocena kredytowa wydaje się podejrzana i obca, narzucona ludziom przez jakąś osądową siłę zewnętrzną. I choć nie jest to całkowicie nieprawdziwe (choć nieco dramatyczne), nie jest to powód, aby ignorować swój wynik kredytowy. Twój wynik kredytowy jest rzeczywiście bardzo potężną rzeczą i będzie miał duży wpływ na twoją finansową przyszłość. Oto kilka rzeczy, na które mają wpływ oceny kredytowe, a także powody, dla których warto poświęcić chwilę na sprawdzenie jak wygląda twoja – w celu naprawy historii kredytowej.

Świat ocen kredytowych obfituje w dezinformacje i nieporozumienia – nawet niektóre oficjalne źródła czasami nie mają racji. Dzieje się tak głównie dlatego, że kredytodawcy nie chcą, aby było to zrozumiałe, a agencje informacji kredytowej chcą, abyś myślał, że to działa w określony sposób, aby mogli sprzedać ci dodatkowe produkty w oparciu o twój strach. Musisz więc wiedzieć na ten temat wszystko, by być świadomym kredytobiorcą i nie dać się oszukać.

Czym są i na co mają wpływ opinie kredytowe?
Pożyczanie pieniędzy nie jest bezpłatne. Firmy posiadające pieniądze pobierają od konsumentów odsetki za przywilej korzystania z ich pieniędzy. Robią to, aby zarobić, a także, aby mieć dodatkowe pieniądze na wypadek, gdyby kredytobiorca nie spłacił pożyczki. To tutaj pojawia się ocena kredytowa. Jeśli zamierzasz pożyczyć pieniądze, pożyczkodawca chce wiedzieć, jakie ryzyko ponosi, ufając ci powierzając swoje pieniądze. Jeśli masz niski wynik, oznacza to, że możesz nie zwrócić mu pieniędzy, a oni będzie cię obciążać o wiele bardziej niż osoby o wysokim wyniku kredytowym. W przypadku domów i samochodów oraz innych dużych pożyczek oznacza to, że w ciągu swojego życia zapłacisz dziesiątki, a nawet setki tysięcy więcej niż ktoś o dobrej zdolności kredytowej.

Oceny kredytowe wysyłają wiele sygnałów do ludzi, którzy mogą pożyczyć ci pieniądze, np. firm obsługujące karty kredytowe. Niezależnie od tego, czy zdecydują się na dobry interes, zależy to od tego, jak stabilne są Twoje możliwości. Jeśli niedawno otworzyłeś wiele kart kredytowych (a zwłaszcza jeśli wykorzystałeś jiż dużo dostępnego kredytu), będziesz dla wierzycieli niczym osoba, która jest bardzo obciążona finansowo, żyjąca z kart kredytowych. Mogą nie wydać Ci żądanej karty kredytowej.

I chociaż nie jest to legalne, by pracodawca zaglądał do historii kredytu, zdarza się to nada w niektórych miejscach. Chociaż mamy nadzieję, że ta praktyka zostanie zepchnięta na dalszy plan, to tylko kolejny powód, aby upewnić się, że twoja ocena kredytowa jest wysoka i słuszna.

Istnieją inne sposoby, poprzez które Twój wynik kredytowy może cię dobić lub ci pomóc. Jeśli chcesz wydobyć swoją ocenę kredytową z dna, zacznij od płacenia rachunków na czas, spłacania jak największej kwoty długu i nie używania więcej niż 30% limitu kredytowego karty kredytowej.

Author:

Komentarze wylaczone

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.