Nasza Kasa

Nasza klasa dla bogatych

Kredyt hipoteczny – na co zwrócić uwagę

| Komentarze wylczone

Pamiętajmy, że na ostateczne warunki kredytu który zaproponuje nam bank wpłynie wiele czynników. Jest to przede wszystkim wysokość uzyskiwanych dochodów, liczba osób wchodzących w skład naszego gospodarstwa domowego, a także nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej. Duże znaczenie będzie miała również kwota kredytu o jaką będziemy się ubiegać, wartość zabezpieczenia a także wkład własny, a poza tym również nasz wiek, ale nie w chwili ubiegania się o kredyt tylko w dniu kiedy będziemy spłacać ostatnią ratę kredytu, dlatego też tak istotny jest okres na jaki chcemy zacinać kredyt.

Kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa

Jak się okazuje ubiegając się o kredyt zarówno hipoteczny jak i każdy inny bank weźmie pod uwagę wysokość oraz regularność naszych dochodów, a także ich źródło. Analizując wszystkie nasze aktualne zobowiązania jak kredyty, karty kredytowe, limity debetowe itp. instytucje finansowe na tej podstawie będą w stanie przewidzieć czy klient będzie w stanie regularnie spłacać pożyczony kapitał. Atrakcyjność dane oferty będzie zależała także od wysokości naszego wkładu własnego. W większości banków musimy liczyć się nawet z 20 procentowy wkładem własnym. Oczywiście im więcej własnej gotówki będziemy mogli przeznaczyć na kupno mieszkania tym oferta banku będzie bardziej atrakcyjna i korzystna.

Jeżeli mniej więcej zweryfikujemy naszą zdolność kredytową będziemy mogli przejść do następnego kroku czyli zapoznania się z ofertami kredytowymi banków a następnie wybrać taki kredyt który będzie najbardziej odpowiadał naszej sytuacji finansowej a także naszym potrzebom. Pamiętajmy o tym, aby już na początku określić kwotę jaką będziemy chcieli pożyczyć i na podstawie tego oszacować jaki będzie łączny koszt kredytu a także ile będzie wynosić rata miesięczna.

Ile zapłacimy za kredyt hipoteczny

Bez względu na warunki zaproponowane nam przez bank decydując się na kredyt hipoteczny możemy dużo zyskać. Decydując się na kredyt interesuje nas głównie wysokość raty miesięcznej, warto jednak przeliczyć ile wyniesie nas koszt całkowity i pod uwagę musimy wziąć takie elementy jak: marża, prowizja, ubezpieczenie oraz wycena nieruchomości.

Author:

Komentarze wylaczone

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.