Nasza Kasa

Nasza klasa dla bogatych

Dla kogo najwyższe oprocentowanie lokat?

| Komentarze wylczone

Krótkoterminowe lokaty są najwyżej oprocentowane, jednak nie dla każdego. Na lokaty oprocentowane na 5 % mogą liczyć głównie nowi Klienci banków. Wejdź na http://www.ranking-lokat.co.pl/ i znajdź najlepsze dostępne oferty.

Wysokie oprocentowanie dla nowych Klientów

Według najnowszych danych średnie oprocentowanie lokat bankowych utrzymuje się na poziomie 3 %. Najlepsze oferty dotyczą głównie lokat terminowych na miesiąc, trzy czy na pół roku. Jak była jednak mowa na początku banki przygotowały również ofertę lokat bankowych oprocentowanych na poziomie 5 %. Jeden z dwóch banków oferujących tak wysokie oprocentowanie swoją ofertę kieruje jednak wyłącznie do nowych Klientów nie posiadających konta. Warunkiem uzyskania oprocentowania jest założenie nowego rachunku. Maksymalnie na lokatę trwającą dwa miesiące można wpłacić 10 000 najmniej 1000 zł. Nieco bardziej interesująca oferta dotyczy lokaty oprocentowanej na 4,5 %, trwającej dwa miesiące. Lokatę można bowiem założyć już od 500 zł. Tak jak w powyższym przypadku, oferta skierowana jest wyłącznie do nowych a Klientów banku, decydujących się na założenie również konta osobistego. Kolejne oferty dla lokaty miesięcznej na 4,4 % również skierowane są dla nowych klientów banki, jak i przy ofercie kolejnego banku na 4,25 %. Wśród lokat oprocentowanych na 4 % można znaleźć tylko jeden bank oferujący możliwość założenia lokaty bez konieczności zakładania konta osobistego. Standardowe lokaty skierowane dla wszystkich Klientów oprocentowane są na 2 do 2,5 %.

Oprocentowanie i warunki lokat długoterminowych

Zdecydowanie niższego oprocentowania lokat bankowych mogą spodziewać się Ci, którzy poszukują długoterminowych depozytów. Najwyżej oprocentowana oferta wynosi 3,55 %na dwa lata i również skierowana jest do nowych Klientów nie posiadających jeszcze konta w banku. Jeśli Klient zrezygnuje z możliwości założenia rachunku osobistego oprocentowanie lokaty spada w jego przypadku o jeden punkt procentowy. Ciekawą ofertę stanowi lokata innego banku na 3,35 % na 24 miesiące. Wcześniejsze zerwanie umowy wcale nie skutkuje utraceniem wszystkich nagromadzonych odsetek. Część wypracowanego zysku można zachować.

Jak widać banki stawiają sobie głównie za cel przyciągniecie nowych Klientów. Na tak atrakcyjne oprocentowanie jak te opisywane powyżej nie mogą raczej liczyć stali i wierni klienci banków. Co typowe dla większości ofert można założyć tylko jedną lokatę objętą atrakcyjnym oprocentowaniem. Banki wydają się też być przyzwyczajonego do tego, że o wiele łatwiej jest zdobyć nowych klientów niż stracić starych. Dowodem tego twierdzenia jest zaprezentowana polityka bankowa.


.

Author:

Komentarze wylaczone

    Komentowanie zakończone dla tego artykułu.