Analiza kosztów w kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy stanowi jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych do uzyskania produktów bankowych. Cieszy się sporą popularnością, ponieważ nie wymaga zbyt wielu formalności, cały proces jest też stosunkowo szybki.

Kredyt gotówkowy – cechy

Kredyt gotówkowy pozwala na pożyczenie sumy od kilkunastu złotych do nawet kilkuset tysięcy. Jest to w dużej mierze uzależnione jednak od banku i produktów, które oferuje, jak również naszej zdolności kredytowej. Zazwyczaj kredyty gotówkowe mieszczą się jednak w definicji kredytu konsumenckiego, który jest regulowany ustawą, a co za tym idzie, pożyczka taka nie przekracza kwoty 255 550 złotych. Biorąc kredyt gotówkowy nie musimy wskazywać celu, na który zaciągamy pożyczkę. Bank nie rozlicza nas ze sposobu, w jaki wydajemy otrzymane środki. Za to liczy na terminową spłatę. Dlatego wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, np. gdy potrzebuje pomocy przy spłacie niespodziewanych wydatków czy np. podczas robienia remontu. Taki kredyt możemy przeznaczyć też na zakup samochodu. Zdarza się, że kredyt samochodowy jest bowiem bardziej korzystny niż kredyt samochodowy.

Podczas wybierania oferty kredytowej warto zwrócić uwagę na kilka czynników, pośród nich jest okres spłaty, oprocentowanie, prowizja, suma odsetek czy RRSO. Nie bez znaczenia są też koszty dodatkowe pokroju ubezpieczenia czy opłat dodatkowych. Jeśli chcemy wybrać kredyt, który będzie najbardziej opłacalny, warto skorzystać z gotowych rankingów, które pozwolą na szybkie sprawdzenie poszczególnych parametrów. Zazwyczaj ich twórcy dbają o to, by owe rankingi były na bieżąco aktualizowane. Warto to jednak sprawdzić. Jeśli chcemy wiedzieć więcej możemy przejść na stronę banku lub skontaktować się z pracownikiem placówki. Warto wyjaśniać wszelkie niejasności na bieżąco. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że podejmujemy dobrą decyzję. W przeciwnym razie istnieje prawdopodobieństwo, że czekają nas dodatkowe opłaty, których wcale nie chcemy ponosić, ale poniesiemy z powodu naszej nieuwagi lub braku wiedzy.

Jeśli kwestie finansowe są nam obce, a chcemy zaciągnąć opłacalny kredyt, wtedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Zaprezentuje nam on produkty poszczególnych placówek, a co za tym idzie, będziemy mogli w sposób szybki wybrać kredyt, który wydaje nam się najbardziej opłacalny. Wyjaśni nam on tez wszelkie niejasności. Będzie stanowił kogoś na kształt naszego przewodnika.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.